rahnama appstore badge


google-play

Englishدر این قسمت به توضیح نحوه نصب و استفاده از اپلیکیشن موبایل راهنما می پردازیم.دریافت اپلیکیشن راهنما جیبی

اپلیکیشن راهنما برای دستگاه های iphone, ipad, ipod از اینجا و بصورت رایگان در App Store قابل دانلود می باشد.

[https://itunes.apple.com/us/app/rahnama-gb-rahnma-jyby-global/id962607239?mt=8]


اپلیکیشن راهنما برای دستگاه های Android از اینجا و بصورت رایگان در Google play قابل دانلود می باشد.

[https://play.google.com/store/apps/details?id=com.linkeddata.rahnamagb2&hl=en_AU]

fig1-startpage

ورود به حساب کاربری

با ورود نام کاربری و کلمه عبور خود و فشردن کلید ورود، به عنوان کاربر ثبت شده وارد حساب کاربری شوید. در صورت نداشتن نام کاربری، با انتخاب عبارت ثبت نام در پایین صفحه ورود[1]، وارد بخش ثبت نام شده وحساب کاربری خود را ایجاد نمایید.

fig2-en-signup-pagefig3-en-successfulsignup

ثبت نام در راهنما جیبی

برای ثبت نام به عنوان کاربر جدید آدرس پست الکترونیکی خود ، نام کاربری و کلمه عبورمورد نظر را وارد نمایید و سپس دکمه "ایجاد حساب کاربری" را فشار دهید. در صورتی که عملیات ثبت شما با موفقیت انجام شده باشد، ایمیل تاییدیه ثبت نام به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد . برای فعال کردن حساب کاربری خود لازم است روی لینک موجود در ایمیل کلیک نمایید.

fig4-en-pswrecovery

بازیابی حساب کاربری

در صورت فراموش کردن کلمه عبور، با فشردن عبارت "کلمه عبور را فراموش کرده ام" در صفحه ورود، به صفحه بازیابی کلمه عبور منتقل شده و با وارد کردن آدرس پست الکترونیکی استفاده شده در هنگام ثبت نام، عملیات بازیابی حساب کاربری خود را انجام دهید.


fig5-en-mapsearchmarkersfig6-en-mapsearchlist

جستجو بر روی نقشه

 

با جابجا شدن و زوم کردن بر روی نقشه، منطقه جغرافیایی مورد نظررا انتخاب کنید.با این عملیات مشاغل ثبت شده در سیستم به تدریج روی نقشه ظاهر می گردند. با کلیک روی علامت [1] در نوار زرد بالای صفحه، اطلاعات روی نقشه به صورت لیست وار جایگزین نقشه خواهند شد. شما می توانید این لیست را بر اساس فیلترهای موجود در بالای لیست مرتب کنید. جهت بازگشت مجدد به نقشه ازحالت لیست کافیست روی علامت [2] در نوار زرد بالای صفحه کلیک کنید.

fig7-en-businesssearchfig8-en-quicksearch

جستجوی کسب و کارها

برای جستجوی مشاغل مورد نظر خود می توانید با فشردن علامت جستجو [1,2] دردو نوار بالا و پایین صفحه از پنل کشویی جستجو استفاده نمایید. برای جستجوی سریع از آیکون های مشاغل درقسمت بالای صفحه می توانید استفاده کنید.ترتیب قرارگیری این آیکون ها با فشردن به مدت 2 ثانیه وسپس کشیدن روی صفحه قابل تغییر می باشد. با جابجا کردن دایره موجود دروسط خط تقسیم کننده صفحه [3] به بالا یا پایین صفحه، اندازه این بخش قابل تغییر می باشد.

جستجوی پیشرفته

برای جستجوی پیشرفته می توانید عنوان کسب و کاررا در قسمت "انتخاب شغل" و مکان مورد نظر خود را در قسمت "انتخاب مکان" وارد نمایید و سپس دکمه جستجو را فشار دهید.

انتخاب شغل: در این بخش شما می توانید عنوان مشاغل و یا دسته بندی آنها را به زبان های فارسی یا انگلیسی وارد نمایید. در هنگام ورود اطلاعات در این بخش می توانید از پیشنهادهای سیستم نیز استفاده نمایید.

نمونه برخی اطلاعات که می توانید در این بخش وارد نمایید در زیر آمده است:

- رستوران ، وکیل، پزشک, Restaurant, Doctor ...

- رستوران علی بابا، آرایشگاه مدرن, Alibaba Restaurant ...

- علی بابا، مدرن, Alibaba ...

انتخاب مکان: در این بخش شما می توانید محل جست و جوی مورد نظر خود را وارد نمایید. در هنگام ورود اطلاعات در این بخش می توانید از پیشنهاد های سیستم نیز استفاده نمایید. محل مورد جستجو میتواند کشور، استان، شهر، نام محله، نام خیابان و کوچه به دو زبان انگلیسی و فارسی و یا عبارت "اطراف من" باشد.

نمونه برخی اطلاعات که می توانید در این بخش وارد نمایید در زیر آمده است:

- ایران، آلمان، امارات، Turkey, France ...

- فارس، خراسان، California ...

- شمیرانات، تجریش، Beverly Hills, Orange County …

- خیابان ولی عصر، خیابان شریعتی، Pacific Highway ...

- اطراف من، Nearby me

fig9-en-businessdetail1fig10-en-businessdetail2

مشاهده جزییات مشاغل

با انتخاب یکی از نتایج جستجو و یا مشاغل روی نقشه، به صفحه جزییات آن کسب و کار وارد خواهید شد. این صفحه حاوی جزییاتی از کسب و کار شامل آدرس و مشخصات تماس تلفنی و الکترونیکی، ساعات کاری، متوسط امتیاز گرفته شده از کاربران، موقعیت جغرافیایی روی نقشه و فاصله آن از شما، گالری عکس ها و منوی محصولات و خدمات کسب و کار و توضیحات و جزییات بیشتری از کسب و کار می باشد.

مشاهده و ثبت دیدگاه ها بر روی کسب و کار ها

با انتخاب دکمه "دیدگاه ها" در صفحه جزییات مشاغل، نظرات دیگر کاربران در مورد هر کسب و کار را می توانید مشاهده کنید. شما همچنین می توانید موافقت یا مخالفت خود با هر یک از نظرات را از طریق فشردن آیکون های like و dislike را نشان دهید.

برای ثبت دیدگاه جدید می توانید از طریق فشردن دکمه " ثبت دیدگاه" در صفحه جزییات، نظر خود در مورد مشاغل مورد نظر خود ثبت کنید و آنها را از 3 جنبه تخصص، مشتری مداری و وضعیت قیمت های ارایه شده امتیازدهی کنید.

fig11-en-info

تنظیمات برنامه

با فشردن آیکون "درباره" در نوار زرد پایین صفحه به صفحه تنظیمات سیستم منتقل خواهید شد. در این صفحه به عنوان مثال می توانید تنظیمات نقشه ، زبان سیستم و همچنین ثبت کسب و کار های جدید در سیستم را انجام دهید.


ارتقا به نسخه پیشرفته برنامه

با ارتقاء به نسخه پیشرفته برنامه، شما می توانید از امکانات تکمیلی زیر استفاده نمایید.

1- بستن تبلیغات روی نقشه و درسایر بخش های برنامه

2- دریافت تفکیکی امتیازات داده شده توسط دیگر کاربران برای هر یک از مشاغل

3- مشاهده پیشنهادهای راهنما جیبی به هنگام جستجوی مشاغل

ثبت کسب و کارهای جدید

جهت ثبت کسب و کارخود یا اطرافیان خود می توانید ازگزینه "ثبت بیزینس جدید " درکنترل پانل کاربری خوداقدام نمایید. جهت دسترسی به این پانل هم چنین می توانید از صفحه "درباره" دراپلیکیشن موبایل نیز استفاده کنید.

پس از وارد کردن جزییات دقیق کسب و کارموردنظر شامل عنوان، زمینه اصلی و زمینه های فرعی فعالیت، معرفی دقیق تر، آدرس و مشخصات تماس، موقعیت روی نقشه ،امکانات و سرویس های موجود و …. و همچنین تایید قوانین و مقررات استفاده از راهنما جیبی، روی دکمه "ثبت اطلاعات" فشار دهید. ورود اطلاعاتی که با ستاره قرمز مشخص شده اند ضروری می باشد.

در صورتی که اطلاعات مورد نظر به درستی وارد شده باشند، پیغام ثبت موفقیت آمیزرا دریافت خواهید کرد. لازم به ذکر است که اطلاعات ورودی از کیبورد می توانند به فارسی یا انگلیسی وارد شوند.